سیتا، سفری لذت بخش با انتخابی بهتر

از 27 دی تا 28 دی

24 هتل یافت شد

رزرو مهمان‌پذیر

یکی از روش هایی که مسافران می‌توانند در طول سفر اقامت خود را فراهم کنند، رزرو مهمانپذیر ها یا همان مسافرخانه‌ها هستند. مهمان‌پذیرها، قیمت بسیار مقرون به صرفه‌ای نسبت به هتل‌ها دارند؛ اما خدمات کم‌تری را به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

مسافرخانه‌ها معمولا به مکان‌های کوچکی گفته می‌شود که دارای سرویس بهداشتی و آشپزخانه هستند، اما این امکانات اکثراً به صورت مشترک و عمومی در اختیار میهمانان قرار داده می‌شود. در آشپزخانه مهمان‌پذیرها، تمامی وسایل مورد نیاز برای آشپزی در دسترس مسافران قرار می‌گیرد و آن‌ها می‌توانند بدون دغدغه خرید، غذای مورد علاقه خود را با این وسایل طبخ کنند.

موقعیت این اقامتگاه ها اغلب در مراکز شهرها می‌باشد؛ زیرا مسافران دسترسی راحتتری به آن‌ها دارند. این مراکز اقامتی به دلیل هزینه‌های کم، مورد توجه اکثریت قرار می‌گیرند و بسیار محبوب هستند. اگر شما هم قصد سفر دارید و می‌خواهید با نحوه رزرو مسافرخانه‌ها آشنا شوید، کافی است با سامانه رزرو هتل سیتا تا پایان این مطلب همراه باشید.

نحوه رزرو مهمان‌پذیر و مسافرخانه‌ها

همانطور که می‌دانید در مسافرخانه‌ها مانند هتل‌ها، کارمندان در تمامی شیفت‌ها حضور ندارند. پس یکی از اصولی‌ترین روش‌ها برای رزرو اتاق مسافرخانه، رزرو آنلاین است. با رزرو آنلاین مهمان‌پذیر، شما می‌توانید با خیال راحت در هر مکان و هر موقع از شبانه روز، مسافرخانه محبوبتان را به‌صورت آنلاین رزرو کرده و دیگر نگران پیدا کردن یک مسافرخانه مناسب نباشید.

نحوه رزرو مهمان‌پذیر به شرح زیر است:

1: انتخاب یک سایت معتبر

اولین قدمی که می‌بایست برای رزرو آنلاین یک مسافرخانه مناسب بردارید، انتخاب یک سایت معتبر و بدون واسطه است. سایت‌هایی که بدون واسطه برای شما مهمان‌پذیر محبوبتان را رزرو می‌نمایند، هزینه کم‌تری را در ازای رزرو از شما دریافت می‌کنند. دقت داشته باشید که سایت مدنظرتان از اعتبار خوبی برخوردار باشد؛ در غیر این صورت با مشکلاتی مانند کلاهبرداری روبرو می‌شوید.

2: مشخص کردن مقصد

پس از این که یک سایت مناسب برای رزرو پیدا کردید، وارد صفحه رسمی آن شوید. ابتدا در قسمت اول شما باید مقصد موردنظرتان را مشخص نمایید، برای مثال اگر می‌خواهید به تهران سفر کنید کافی است در بخش مقصد، شهر تهران را انتخاب کنید.

3: مشخص کردن تاریخ ورود و خروج از مهمان‌پذیر

قدم بعدی برای رزرو مهمان‌پذیر، مشخص کردن تاریخ ورود و خروج از اقامتگاه است. برای مشخص کردن تاریخ‌ها بسیار دقت داشته باشید، به این خاطر که اگر شما تاریخ اشتباهی را وارد نمایید، هم شما و هم مسافرخانه دچار مشکل خواهید شد. برای مثال اگر تاریخ سفر به طور قطعی ده شهریور ماه است، آن را با استفاده از تقویم نمایش داده شده انتخاب نمایید و پس از آن، همین کار را برای تکمیل تاریخ خروج از اقامتگاه انجام دهید.

4: مشخص کردن تعداد نفرات در رزرو مهمانپذیر

گام بعدی که باید برای رزرو مسافرخانه موردنظر بردارید، تعیین تعداد نفراتی است که قرار است در تاریخ مشخص شده اقامت داشته باشند. مسافرخانه‌ها معمولا این اجازه را به مسافران می‌دهند که از یک تا ده نفر را در یک اتاق اقامت داشته باشند. در صورتی که تعداد میهمانان، بالاتر از ده نفر بود می‌توانند چندین اتاق را رزرو نمایند. درنهایت پس از مشخص شدن تعداد نفرات و اتاق‌ها هزینه را پرداخت کنید. فرآیند پرداخت هزینه را در قسمت‌های بعدی بیان می‌کنیم.

در این قسمت ، نحوه رزرو آنلاین مهمان‌پذیر را برای شما شرح دادیم، اما شما می‌توانید پس از رسیدن به مقصد مورد نظر، در ساعات مناسب به آن ها مراجعه کنید و به صورت حضوری به رزرو یکی از اتاق‌های آن بپردازید. دقت کنید که پرسنل مسافرخانه‌ها، هنگام شب مشغول به کار نیستند. پس برای رزرو اتاق، بایستی تنها در طول روز به آن‌ها مراجعه نمایید و کلید اتاق انتخابی را از پرسنل تحویل بگیرید.

نحوه محاسبه هزینه‌ها در مهمان‌پذیرها

ممکن است برای افرادی این سوال مطرح شود که هزینه‌ اقامت در این اقامتگاه ها چگونه محاسبه می‌گردد؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که تعیین هزینه‌ها در مسافرخانه، به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل به شرح زیر هستند:

 • تعداد نفرات
 • منطقه و شهری که این اقامتگاه در آن واقع است
 • تعداد روزهای اقامت
 • اعتبار و سابقه اقامتگاه

همانطور که می‌دانید، قیمت مسافرخانه‌ها بسیار ارزان‌تر از هتل‌ها می‌باشد، اما این موضوع به عوامل بالا نیز مربوط است. رنج قیمت در مسافرخانه‌ها، با توجه به امکاناتی که برای مشتریان ارائه می‌دهند، متغیر است. بنابراین شما می‌توانید با توجه به بودجه موردنظر خود، یکی از این مهمان‌پذیرها را انتخاب نموده و رزرو کنید.

نحوه پرداخت هزینه در مهمان‌پذیرها

برای پرداخت هزینه‌ها، می‌‌توانید از دو روش اقدام نمایید. در روش اول، اگر به‌صورت آنلاین اتاق ها را رزرو می‌کنید، بایستی با کارت‌های بانکی عضو شتاب و دسترسی به رمز پویای کارت موردنظر، اقدام به پرداخت هزینه خود به‌صورت الکترونیکی نمایید. در روش دوم، اگر به‌صورت حضوری اتاق رزرو می‌کنید، می‌توانید با کارت‌های اعتباری، بوسیله کارتخوان یا پرداخت مبلغ نقد، هزینه اتاق را به پرسنل مهمان‌پذیر تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز برای تحویل به مهمان‌پذیر

برای رزرو مهمانپذیر لازم است طبق قوانین اقامتگاه‌ها بایستی مدارک شناسایی را به پرسنل پذیرش تحویل دهید. این مدارک شامل شناسنامه و کارت ملی است و شما حداقل یکی از این مدارک را در اختیار پرسنل قرار می‌دهید. سامانه سیتا قصد دارد برخی از مهمان‌پذیرهای معتبر و محبوب استان تهران را به شما معرفی کند:

بهترین مهمان‌پذیرهای استان تهران

1: مهمان‌پذیر شهسوار استان تهران

یکی از بهترین مسافرخانه‌ها در تهران، شهسوار نام دارد. سالانه مسافران بسیاری را به خود جذب کرده و امکانات فوق‌العاده‌ای را در اختیار آن‌ها می‌گذارد. این مهمان‌پذیر، دارای یک طبقه و هجده اتاق می‌باشد که می‌تواند تعداد زیادی مسافر را جای دهد. یکی از مزیت‌هایی که این مسافرخانه ها را بسیار خاص جلوه داده، نزدیک بودن آن به بازار بزرگ تهران است که مسافران می‌توانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند و در این بازار به گشت و گذار بپردازند.

قوانین این مسافرخانه به شرح زیر می‌باشد:

 • 1: ساعات ورود و خروج معین، که این ساعات به ترتیب 14 و 12 می‌باشند.
 • 2: اقامت رایگان برای کودکان زیر هفت سال.
 • 3: ورود زوجین با ارائه صیغه نامه معتبر و مدارک شناسایی امکان پذیر است.
 • 4: ورود بانوان تنها، با ارائه نامه معتبر از اداره اماکن و مدارک شناسایی صورت می‌گیرد.

اگر تمایل به اقامت در این مکان ها را دارید، کافی است به‌صورت آنلاین یکی از اتاق‌های آن را رزرو کرده و سفری خوش را برای خود به ارمغان آورید.

2: مهمان‌پذیر کشاورز در استان تهران

مهمان‌پذیر کشاورز، یکی از قدیمی‌ترین های استان تهران است. این مسافرخانه در پنج طبقه و هفتاد اتاق بنا شده و بیش از شصت سال سابقه و اعتبار در زمینه اجاره اتاق دارد.

از مزیت‌های رزرو مهمانپذیر کشاورز، می‌توان به نزدیک بودن به مراکز خرید معتبر در تهران، اشاره نمود. مسافران می‌توانند در صورت نیاز بدون اتلاف وقت به این مراکز مراجعه کنند و نیازهای خود را برطرف نمایند. قیمت این مسافرخانه بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و از 150 هزار تومان در شبانه روز شروع می‌شود. لازم به ذکر است کودکان زیر شش سال، می‌توانند از خدمات این اقامتگاه به‌صورت رایگان بهره ببرند.

3: مهمان‌پذیر سهند در استان تهران

از دیگر مهمان‌پذیرهای معتبر در استان تهران، می‌توان به مسافرخانه سهند اشاره کرد. این مهمان‌پذیر دارای سطح نسبتا خوبی است، سه ستاره دریافت کرده است و هزینه مناسبی را از شما دریافت می‌کند.

مهمان‌پذیر سهند در نزدیکی سفارت‌های ترکیه، ایتالیا و انگلستان قرار دارد. شما برای انجام کارهای مربوط به این سفارت‌ها و یا حتی بازدید از محیط آن‌ها، می‌توانید در آن اقامت داشته باشید. پرسنل این مسافرخانه سعی نموده‌اند بهترین امکانات را در اختیار مشتریان قرار داده و رضایت آن‌ها را جلب کنند. از خدمات و امکانات این مهمان‌پذیر، می‌توان به محل جدا برای صرف صبحانه، تاکسی سرویس بیست و چهار ساعته، اینترنت و روم سرویس اشاره کرد.

4: مهمان‌پذیر رضا در استان تهران

مهمان‌پذیر رضا، جزو قدیمی‌ترین ها محسوب می‌شود که البته در طی چند سال اخیر یک‌بار بازسازی شده است. یکی از ویژگی‌های مثبت درباره این مسافرخانه، نزدیکی آن به مرکز شهر و بازار بزرگ تهران است که مسافرین می‌توانند از این مناطق دیدن نمایند. این اقامتگاه دارای یک رستوران مجهز است که تمامی غذا‌های ایرانی را به مشتریان ارائه می‌دهد، به شما پیشنهاد می‌کنیم غذاهای بسیار خوش‌طعم این رستوران را از دست ندهید.

5: مهمان‌پذیر آریا در استان تهران

قدمت مسافرخانه آریا، به قبل از انقلاب باز می‌گردد. این مسافرخانه، دارای دو طبقه و بیست و هشت اتاق می‌باشد. این اقامتگاه دارای تمامی امکانات بوده و دارای آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی مشترک و عمومی هستند. از دیگر مزایای این مجموعه می‌توان به نزدیک بودن آن به کاخ گلستان اشاره نمود. مسافرین می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز، به این کاخ مراجعه کرده و از آن بازدید کنند.

کودکان زیر هشت سال در مهمان‌پذیر آریا می‌توانند از تمامی خدمات، به‌صورت رایگان استفاده نمایند؛ اما افراد بالای هشت سال می‌بایست هزینه مشخصی را برای اقامت پرداخت کنند. اگر می‌خواهید اقامتی راحت، ارزان و به دور از دغدغه را تجربه نمایید، کافی است به رزرو یکی از اتاق‌های این مجموعه بپردازید.

6:مهمان‌پذیر تهران در استان تهران

این اقامتگاه دارای بیست اتاق است که برخی از این واحدها، دارای سرویس‌های بهداشتی اختصاصی می‌باشد. مسافران واحد‌های فاقد سرویس بهداشتی، می‌توانند از سرویس‌های عمومی واقع شده در راهرو این مهمان‌پذیر، استفاده نمایند.

از لحاظ گردشگری این مسافرخانه به موزه جواهرات بسیار نزدیک است. بنابراین مسافرین می‌توانند به راحتی و بدون اتلاف وقت از این موزه دیدن نمایند.

7: مهمان‌پذیر مهتاب در استان تهران

این مسافرخانه با بیش از چهل سال سابقه و اعتبار توانسته رضایت‌مندی‌های بسیاری را کسب کند.

در سال 1396 مالک این مجموعه، اقدام به بازسازی و نوسازی کرد تا خدمات با کیفیت‌تری را به مشتریان خود ارائه دهد. در این مجموعه بازسازی شده، بیش از بیست اتاق برای میهمان‌ها آماده شده است. البته این اتاق‌ها فاقد سرویس‌های حمام و دستشویی هستند؛ ولی سرویس بهداشتی به‌صورت عمومی در راهروهای این مجموعه، در دسترس قرار داده شده است.

یکی از اقداماتی که این مسافرخانه برای مشتریان خود در نظرگرفته، رایگان بودن خدمات برای کودکان زیر هشت سال می‌باشد و میهمانان بدون پرداخت هیچگونه مبلغی برای فرزند زیر هشت سال خود، می‌توانند در این مهمان‌سرا به اقامت بپردازد. از مزیت‌های این مهمان‌پذیر، می‌توان به نزدیکی آن به دانشگاه امیرکبیر، سفارت آلمان و عمارت بزرگ مسعودیه اشاره کرد. میهمانان، در اوقات فراغت خود می‌توانند به این مکان‌ها مراجعه کرده و بازدید نمایند.

تماس با ما

 • تلفن: 0219101260802191013031
 • ایمیل: info@cita.ir
 • آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی،
  نبش قائم مقام فراهانی، پلاک 404، طبقه 1، واحد4
cita-enemad

با روش‌های مختلف رزرو اقامتگاه سیتا، در سریع ترین زمان، اقامتگاه مورد نظر خود را حتی برای چند ساعت رزرو کنید و اقامتی لذت بخش را با سامانه رزرو هتل سیتا تجربه نمایید.

استفاده از مطالب این سایت فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت سیتا می‌باشد.(ورژن: 0.0.8)

Copyright ©1400 | cita.ir