سیتا، سفری لذت بخش با انتخابی بهتر

پشتیبانی

رزرو هتل های کربلا

از تا

7 هتل یافت شد

اگر اهل زیارت باشید، قدم زدن در بین الحرمین در خنکای شب هنگام لذتی وصف ناشدنی برای تان خواهد داشت. زیارت حرم پسر امام اول شیعیان و برادر بزرگوارش، شاید آرزوی بسیاری از شیعیان جهان باشد. دیدن آرامگاه یاران باوفای امام حسین و فرزندان دلبند ایشان، زیارت شهدای واقعه کربلا و رفتن به مساجد مختلف شهر و نماز خواندن در آن ها، می تواند حس معنوی هر فرد شیعه ای را اغنا کند. اگر می خواهید در مدت زمان اندک، بسیاری از اماکن مذهبی و تاریخی شیعیان را ببینید، به کربلا سفر کنید. کربلا یکی از شهرهای زیارتی و تاریخی کشور عراق است در نزدیکی مرز ایران قرار دارد. با رزرو هتل های کربلا از رزرواسیون سیتا و اقامت در آن ها می توانید به تمام اماکن مذهبی و تاریخی این شهر سر بزنید.

شهر کربلا

کربلا، مرکز استانی با همین نام در جنوب کشور عراق است. فاصله آن تا بغداد کم تر از 100 کیلومتر بوده و در قسمت غربی فرات قرار دارد. این شهر که محل نبرد و شهادت حسین بن علی در سال 61 هجری قمری است، یکی از مهم ترین شهرهای زیارتی شیعیان محسوب می شود. کربلا که در گذشته های دور، بیابانی بیش نبود با نام نینوا شناخته می شد. پس از شهادت و دفن امام حسین در این محل، حکومت آل بویه برای کشته شدگان این واقعه، گنبد و بارگاه ساخت. همین امر سبب شد تا کربلا مورد استقبال شیعیان قرار بگیرد. به دلیل همسایه بودن کشور عراق با ایران، هم وطنان شیعۀ کشور ما نیز هر ساله به ویژه در ایام محرم و صفر به این شهر زیارتی سفر می کنند. این شهر در حال حاضر فرودگاه مستقیمی ندارد اما با تهیه بلیط هواپیمای نجف یا بغداد می توانید به راحتی به کربلا سفر کنید.

اگر قصد سفر به این شهر زیارتی را دارید، قبل از هرچیز بهتر است اقدام به رزرو یکی از هتل های کربلا نمائید. این شهر به علت قرار گرفتن در منطقه ای بیابانی، آب و هوای بسیار گرمی دارد. دمای هوای آن در تابستان گاهی به 45 درجه سانتی گراد نیز می رسد. میزان بارش برف و باران در این شهر بسیار محدود است. به همین دلیل اقلیمی خشک و بیابانی دارد.

هتل های کربلا

زیارتی بودن شهر کربلا، هر ساله زائرین بسیاری را به خود جذب می کند. این زوار که اکثر آن ها شیعیان کشور ما هستند، در بیش تر ماه های سال به این شهر سفر می کنند. تردد مسافران ایرانی به خصوص در ایام محرم و مراسم های مذهبی خاص، بسیار بالاتر است. همین موضوع سبب شده است که انواع هتل ها، اقامتگاه ها، موکب ها، مهمان سراها و غیره در شهر و مسیر راه کربلا ساخته شود. بخش زیادی از این هتل ها توسط دولت و هموطنان ما ساخته و اداره می شود. تنوع هتل ها در این شهر زیارتی بسیار زیاد است. انواع هتل های یک تا پنج ستاره، هتل هایی که با حرم امام حسین و دیگر اماکن زیارتی فاصله بسیار اندکی دارد و هتل های بسیار لوکس و مجلل، در این شهر بنا شده است. وجود چنین هتل هایی متناسب با سلیقه، بودجه و نیاز هر زائر و مسافری است. رزرواسیون سیتا، برای رفاه حال هم وطنان عزیزمان، اقدام به فراهم آوردن بهترین هتل های کربلا کرده است. با رزرو آنلاین هتل از میان هتل های کربلا علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه خود، در دیار غربت سرگردان نمی شوید.

بهترین زمان برای رزرو هتل در کربلا

اقلیم خشک و بیابانی کربلا سبب شده تا در بیش تر فصول سال، آب و هوایی گرم و خشک داشته باشد. در زمستان به ندرت هوای آن به صفر درجه سانتی گراد می رسد و سرمای زیادی ندارد. در پائیز و زمستان هوا گرم و اندکی معتدل خواهد بود. در تابستان شدت گرمای هوا بسیار زیاد است و گاهی به بالای 45 درجه می رسد. بهترین فصل سفر به کربلا، زمستان است. با این حال قصد و انگیزه شما از سفر به این شهر در تعیین بهترین زمان سفر شما تاثیرگذار خواهد بود. اگر قصد دارید در ایام زیارتی خاص شیعیان در حرم امام حسین باشید، محرم و صفر و روزهای تاسوعا، عاشورا و اربعین بهترین زمان برای شما خواهد بود. اگر دوست دارید در زمانی خلوت تر به این شهر سفر کنید، بهتر است در ایام و تعطیلات مذهبی شیعیان به کربلا نروید. بسته به نوع و هدف سفر شما، هر فصل و زمانی می تواند مناسب باشد. با این حال فراموش نکنید که برای سفر به این شهر لباس هایی خنک به همراه داشته باشید.

قیمت هتل در کربلا

تعیین نرخ دقیق رزرو هتل های این شهر، بسیار سخت تر از هتل های کشورمان است. چرا که کربلا در کشور عراق قرار دارد و نرخ آن با واحد پول این کشور محاسبه می شود. نوسانات قیمت ریال عراق سبب می شود که نرخ پرداختی شما بابت رزرو هر یک از این هتل ها در روزها و یا حتی ساعات مختلف، متفاوت باشد. فصل و زمان سفر شما به کربلا نیز می تواند در تعیین قیمت آن تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال اگر در محرم و صفر و روزهای تاسوعا و عاشورا و اربعین به این شهر سفر کنید، به دلیل ازدحام زوار، شاید نرخ هتل ها کمی بالاتر باشد. علاوه بر موارد فوق، لوکیشین هتل مورد نظر شما نیز در تعیین قیمت آن موثر است. اگر هتلی نزدیک به حرم امام حسین یا بین الحرمین بخواهید شاید مجبور به پرداخت هزینه بالاتر شوید. میزان لوکس بودن و تعداد ستاره های هر هتل نیز یکی دیگر از عوال تعیین کنندۀ قیمت آن است. هزینه پرداختی شما بابت هتلی پنج ستاره به مراتب بالاتر از هتلی یک ستاره خواهد بود. خدمات و امکانات رفاهی هتل، سرو صبحانه و وعده های غذایی و غیره نیز می تواند نرخ رزرو هتل در کربلا را بالا و پائین کند. اگر می خواهید در هر لحظه از قیمت دقیق اقامت در هتل های این شهر مطلع شوید به رزرواسیون سیتا مراجعه نمائید.

نحوه ی رزرو هتل های کربلا

در سال های دور به دلیل جنگ بین ایران و عراق، رفت و آمد به این کشور چندان باب نبود. امروزه اما با گذشت سالیان دراز از این اتفاق و برقراری روابط بسیار نزدیک بین دولت مردان ایران و عراق، تردد به این کشور بسیار زیاد شده است. حتی گاهی در برخی ایام سال نظیر روزهای خاصی از محرم و صفر، بدون داشتن پاسپورت و ویزا می توانید به راحتی به کربلا سفر کنید. به دلیل میزان رفت و آمد بالای ایرانیان به این شهر، در بیشتر فصول و ماه های سال، بهترین هتل های آن به سرعت پر می شود. همین موضوع دلیل قانع کننده ای برای رزرو هتل در کربلا پیش از سفر به این شهر است. برای انجام این کار کافی است به رزرواسیون سیتا مراجعه کنید. با انتخاب کربلا به عنوان شهر مقصد و وارد کردن تاریخ سفر و مدت زمان اقامت خود، می توانید به لیست کامل هتل های آن دسترسی داشته باشید. بعد از مقایسه خدمات، امکانات، لوکیشن و قیمت هریک، می توانید هتلی مناسب خواست و بودجه خود رزرو نمائید.

مزایای رزرو هتل های کربلا

مهم ترین مزیت رزرو آنلاین هتل در کربلا، پر نشدن هتل مورد نظر در زمان سفر به این شهر است. علاوه بر آن، چه با هواپیما به این شهر سفر کنید و چه از راه زمینی، می توانید با خیال راحت از طول مسیر سفر خود نیز لذت ببرید. چرا که دیگر دغدغۀ پیدا کردن هتلی مناسب را نخواهید داشت. همچنین برای پیدا کردن اقامتگاهی مناسب در یک کشور غریب، سرگردان نخواهید شد. اگر زبان عربی بلد نباشید، با رزرو آنلاین هتل از یک سامانه معتبر و خوش نام دیگر مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. قبل از شروع سفر خود، می تواند لوکیشین و امکانات هتل ها را بررسی کنید و با توجه به موقعیتی که مد نظر دارید هتلی مناسب رزرو نمائید. همچنین با پرداخت وجه رزرو هتل دیگر نگران نوسان قیمت ریال در هنگام رسیدن به کربلا نخواهید بود و روی بودجه بندی سفر خود برنامه دقیق تری خواهید داشت. علاوه بر تمام موارد فوق، رزرو هتل های کربلا از رزرواسیون سیتا، حمایت همه جانبه تیم پشتیبان این مجموعه را برای شما به همراه خواهد داشت.

جاذبه های گردشگری کربلا

حتما می دانید که کربلا اماکن مذهبی بسیار زیادی دارد. اگر پیروی مذهب شیعه و علاقه مند به زیارت هستید، با رزرو هتل در کربلا می توانید به اماکن مذهبی زیر سر بزنید.

حرم امام حسین، توسط مختار ثقفی ساخته شده و پس از آن بارها از طرف شیعیان مرمت و بازسازی شده است. این حرم علاوه بر آرامگاه حسین بن علی، محل به خاکسپاری دو فرزند ایشان به نام های علی اکبر و علی اصغر نیز هست. حرم حضرت عباس، در دوران آل بویه ساخته شد. این حرم، محل به خاکسپاری برادر امام حسین است که هنگام رفتن به علقمه برای آوردن آب، به شهادت رسید. مسیر بین حرم امام حسین و حرم حضرت عباس را بین الحرمین می نامند. صحن بین الحرمین در زمان حکومت صدام ساخته شده است. تل زینبیه، تپه کوچکی در نزدیکی حرم امام حسین بوده که در آن دوران محل ایستادن حضرت زینب برای نظاره جنگ بوده است. مرقد حر بن یزید ریاحی، از یاران امام حسین، در 9 کیلومتری کربلا قرار دارد. این ها نمونه اندکی از اماکن مذهبی و زیارتی شهر کربلا هستند.

با رزرو هتل های کربلا می توانید علاوه بر اماکن مذهبی، از جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر نیز دیدن کنید. آرامگاه امیر کبیر، صدر اعظم ایران در دوران قاجار و موسس مدرسه دارالفنون که به درخواست همسرش از کاشان به کربلا انتقال داده شد. پل سفید، یا القنطرة البيضاء، از آثار به جای مانده از دوران عثمانی است که قدمتی بیش از 400 سال دارد. قلعه هندی، متعلق به دوران قاجار بوده و توسط آقا محمدخان قاجار ساخته شده است. قصر عطشان، که متعلق به دوران عباسی است در حدود 30 کیلومتری کربلا قرار دارد. دریاچه رزازه، دومین دریاچه بزرگ عراق است که بین استان کربلا و انباره قرار دارد. بازارهای قدیمی کربلا، متعلق به دوران خلفای عباسی است که همچنان دایر و پابرجا است.

بهترین هتل های کربلا

برخی از هتل های لوکس و مدرن این شهر را کارفرمایان و کارگران ایرانی ساخته اند، به همین دلیل شاید از نظر خدمات و امکانات رفاهی و سبک معماری با سلیقه ایرانیان هم خوانی بیشتری داشته باشد. تعداد هتل های چهار و پنج ستاره این شهر بسیار زیاد است. توضیح تمام آن ها در این بخش امکان پذیر نیست. لذا به معرفی دو نمونه از بهترین هتل های کربلا بسنده خواهیم کرد. برای مشاهده و بررسی تمامی این هتل ها می توانید به رزرواسیون سیتا سر بزنید.

هتل بارون کربلا: یکی از هتل های پنج ستاره این شهر که بسیار لوکس و مجلل است. این هتل که بلندترین ساختمان موجود در کربلاست، با نمایی مدرن و شیک در میان نخلستان های بافت سنتی شهر قرار دارد.

هتل ریحان روتانا کربلا: یکی دیگر از هتل های پنج ستاره کربلا که حدود 20 دقیقه با حرم امام حسین فاصله دارد. اگر می خواهید در هر ساعتی از شبانه روز به اماکن زیارتی دسترسی داشته باشید، ریحان روتانا بهترین هتل برای شما خواهد بود. چرا که نزدیک ترین هتل پنج ستاره به بین الحرمین است.

ارزان ترین هتل های کربلا

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که با سفر به کربلا نمی خواهید هزینۀ بالایی برای رزرو یک هتل خوب بپردازید، می توانید از بین هتل های قیمت مناسب این شهر یکی را برای اقامت خود برگزنید. در زیر ما دو نمونه از این هتل ها را به شما معرفی می کنیم.

هتل نعیم الوارث کربلا: هتلی نوساز و پنج ستاره که به حرم سیدالشهدا بسیار نزدیک است. امکانات خوب و قیمت مناسب آن، نظر بسیاری از زوار را به خود جلب کرده است.

هتل و رستوران توریستی الهدیل: از هتل های چهارستاره مدرن شهر است که تنها 500 متر با حرم امام حسین فاصله دارد.

در پایان باید گفت با توجه به این که قصد بسیاری از مسافران از سفر به کربلا زیارت حرم سیدالشهداست، هتل های نزدیک به این محدوده طرف داران بیش تری دارد. اگر هدف شما نیز از سفر به این شهر، زیارت است؛ می توانید یکی از هتل های نزدیک به بین الحرمین و حرم امام حسین را برای اقامت خود برگزنید. با مراجعه به رزرواسیون سیتا، به لیست کامل این هتل ها دسترسی خواهید داشت. با مشاهده، مقایسه، انتخاب و رزرو هتل مورد نظر خود در این سامانه می توانید از اقامت در کربلا لذت ببرید.