سیتا، سفری لذت بخش با انتخابی بهتر

پشتیبانی

رزرو هتل های نجف

از تا

8 هتل یافت شد

برق ضریح حضرت امیرالمؤمنین در سیاهی شب، دل عشاق این امام را به لرزه در می آورد. زیارت مقام زین العابدین، حس آرامش عجیبی به شیعیان و دوست داران آن حضرت می بخشد. دیدن آرامگاه پیامبران بزرگی همچون آدم، نوح، هود و صالح، می تواند بسیار جالب و حیرت آور باشد. تمام این حس های ناب و خاص با سفر به نجف اشرف برای شما امکان پذیر خواهد بود. نجف، از جمله شهرهای کشور عراق، خواستگاه نهایی بسیاری از شیعیان ایران و سراسر دنیاست. با سفر به این شهر علاوه بر زیارت مزار حضرت علی، می توانید به مساجد، اماکن مذهبی و تاریخی بسیار دیگری نیز سر بزنید. لازمه سفر به این شهر رزرو یک هتل خوب با امکانات رفاهی مطلوب است. برای این منظور می توانید به رزرواسیون سیتا مراجعه نمائید. در این سامانه، پس از بررسی و مقایسه، می توانید اقدام به رزرو آنلاین هتل از میان بهترین هتل های نجف کنید.

شهر نجف

نجف، مرکز استانی با همین نام در کشور عراق است. این شهر فاصله بسیار اندکی با کوفه داشته به طوری که گاهی نمی توان آن ها را مجزا از هم دانست. آرامگاه حضرت علی، امام اول شیعیان در این شهر قرار دارد. به همین دلیل مرکز توجه بسیاری از مسلمانان و شیعیان جهان قرار گرفته است. زائران بسیاری، هرساله به قصد زیارت حرم این امام، به نجف سفر می کنند. در گذشته این شهر در مسیر کاروان هایی که از راه زمینی برای انجام مناسک حج به مکه مشرف می شدند، قرار داشته است. به همین دلیل موقعیت خاص و استراتژیکی دارد. از جمله صنایع مهم این شهر می توان به نساجی اشاره کرد که امروزه تولیدات آن به دیگر شهرهای عراق نیز صادر می شود.

با رزرو هتل در نجف می توانید از این شهر زیارتی و زیبا دیدن کنید. به دلیل قرار گرفتن در منطقۀ بیابانی، آب و هوای آن در زمستان و تابستان بسیار متغیر است. در تابستان بسیار گرم و خشک است و دمای هوا گاهی به بالای 45 درجه می رسد. در این فصل بومیان برای رهایی از بادهای گرم و سوزان به سرداب های زیر زمینی پناه می برند. در زمستان سرمای بسیار شدید و سوزنده ای دارد. این سرما به حدی است که آب در محیط بیرون یخ می زند ولی ما در این مطلب بیان می کنیم در چه فصلی سفر کنید تا از این سرما و گرما در امان باشید.

هتل های نجف

به دلیل محبوبیت نجف، در بین شیعیان، هر ساله مسافران و زوار بسیاری برای زیارت حرم امام علی و سایر اماکن زیارتی، به این شهر سفر می کنند. همین موضوع سبب شده است که هتل های خوب، باکیفیت و متفاوت بسیاری در این دیار بنا شود. برخی از این هتل ها ساخت و هنر دست معماران ایرانی است. به همین دلیل با خواست و نیاز ایرانیان هماهنگی دارند. انواع استراحتگاه، مهمان سرا، هتل های یک تا چند ستاره در این شهر قرار دارد. بعضی از آن ها بسیار لوکس و مجلل، با امکانات رفاهی فوق العاده هستند. برخی امکانات مطلوب و قیمت مقرون به صرفه تری دارند. شماری از آن ها فاصله اندکی با حرم داشته و هر لحظه و هر تایمی از شبانه روز می توانید به زیارت بروید. با مراجعه به رزرواسیون سیتا، می توانید تنوع سبک معماری، خدمات، امکانات، لوکیشن و قیمت هتل های کربلا را مشاهده نمائید.

بهترین زمان برای رزرو هتل در نجف

به دلیل زیارتی بودن این شهر، هر ساله مسافران بسیاری را در ایام مختلف به نجف سفر می کنند. اگر می خواهید در ایام زیارتی خاص در حرم علی بن ابی طالب باشید، بهتر است قبل از این زمان ها هتل مورد نظر خود را رزرو کنید. در این ایام و روزهای زیارتی خاص، نجف بسیار شلوغ خواهد شد و پیدا کردن هتلی مناسب کاری سخت و دشوار خواهد بود. اگر قصد دارید در سایر ایام سال به این شهر سفر کنید بهتر است پائیز و بهار را برای رزرو هتل انتخاب کنید. تابستان دمای هوای نجف بسیار بالا و طاقت فرسا خواهد بود. زمستان شدت سرما استخوان سوز است. بهار و پائیز هوای این شهر مطبوع تر خواهد بود. اگر قبل از شروع سفر خود یکی از هتل های نجف را برای مدت زمان اقامتتان رزرو کنید، در هر فصل و زمانی از سفر به این شهر لذت خواهید برد.

قیمت هتل در نجف

همان گونه که تنوع هتل در نجف زیاد است، قیمت آن ها نیز متغیر است. این تغییر قیمت دلایل بسیاری دارد. مهم ترین دلیل ثابت نبودن قیمت رزرو یک هتل در این شهر، نوسانات و تغییر قیمت ریال عراق است. نجف یک شهر خارجی محسوب می شود و نرخ هزینه هتل های آن متناسب با پول کشور خودشان محاسبه می شود. علاوه بر آن، خدمات و امکانات رفاهی که یک هتل به شما ارائه می دهد نظیر وجود استخر، کافی شاپ، رستوران و غیره نیز می تواند تعیین کنندۀ نرخ رزرو آن باشد.

تعداد ستاره ها و میزان لوکس بودن یک هتل نیز از دیگر عوامل موثر در کم یا زیاد بودن قیمت هتل های نجف است. سرو و یا عدم سرو صبحانه و وعده های غذایی نیز می تواند عاملی تاثیرگذار در تعیین هزینه رزرو یک هتل باشد. تمام این عوامل سبب می شود که نتوان نرخ واحد و ثابتی برای رزرو هتل های این شهر بیان کرد. با مراجعه به رزرواسیون سیتا در هر زمان و هرکجا، می توانید از نرخ دقیق رزرو این هتل ها مطلع شوید.

نحوه ی رزرو هتل های نجف

برای رزرو یک هتل در نجف، بهتر است قبل شروع سفر خود اقدام نمائید. چرا که این شهر زیارتی خواستگاه بسیاری از زائران و مسافران در فصول مختلف سال به خصوص در ایام زیارتی است. اگر از قبل هتل دلخواه خود را رزرو ننمائید، ممکن است با رسیدن به مقصد، تمامی اتاق های آن پر شده باشد. رزرو آنلاین، بهترین و راحت ترین شیوۀ انجام این کار خواهد بود. تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید، پیدا کردن سایتی معتبر در این حوزه است. رزرواسیون سیتا، نامی آشنا و خوش آوازه در حوزه ارائه خدمات رزرو هتل در ایران و اقصی نقاط دنیاست. با مراجعه به این سامانه، وارد کردن نام شهر مقصد و زمان سفر خود می توانید لیست بهترین هتل های نجف را مشاهده کنید. پس از بررسی و مقایسه هریک، هتلی مناسب و درخور برای خود، خانواده و دوستان تان رزرو نمائید.

مزایای رزرو هتل های نجف

دور از انتظار نیست اگر بگویم یکی از مهم ترین مزایای رزرو هتل در این شهر، آرامش خیال و راحتی فکر در حین سفر است. با رزرو یک هتل خوب، دغدغه نوسانات قیمت ریال و پیدا کردن مکانی مناسب برای شما بی معنی خواهد شد. مشاهده، بررسی و مقایسه بهترین هتل های این شهر در عرض چند دقیقه برای شما مقدور خواهد بود. بهترین هتل ها را با کم ترین قیمت ممکن رزرو خواهید کرد. می توانید هتلی در بهترین موقعیت مکانی دلخواه خود را برگزینید. خدمات و امکانات رفاهی هتل را پیش از رزرو آن مشاهده خواهید کرد. با پرداخت هزینه رزرو هتل قبل از شروع سفر خود، برنامه ریزی دقیق و منظم تری روی هزینه های سفر خواهید داشت. در نهایت با انتخاب و رزرو هتل از رزواسیون سیتا، تیم پشتیبان دلسوز این مجموعه در هر شرایطی حامی شما خواهد بود.

جاذبه های گردشگری نجف

اگرچه نجف عمدتاً به عنوان شهری زیارتی شناخته می شود، اما علاوه بر اماکن زیارتی، جاذبه های تاریخی و گردشگری دیگری نیز دارد. در زیر برخی از زیارتگاه های این شهر را به شما معرفی می کنیم. با رزرو هتل های نجف می توانید به این اماکن مقدس سر بزنید.

حرم حضرت امیرالمؤمنین، این مکان که محل خاکسپاری امام اول شیعیان است، مهم ترین جاذبه گردشگری نجف محسوب می شود. مقام زین العابدین، در محله العماره نجف، محل برپایی نماز توسط امام سجاد بوده که اکنون مسجد بزرگی در این مکان بنا شده است. مقام صاحب الزمان، که به مقام حضرت مهدی نیز مشهور است، در مسیر وادی السلام قرار دارد. آرامگاه کمیل، از یاران باوفای امام علی در مسیر نجف به کوفه قرار دارد. مسجد حنانه، از آثار دیدنی این شهر که در مسیر نجف به کوفه قرار دارد. مسجد خصراء، از قدیمی ترین مساجد نجف که اکنون بخشی از صحن حرم امام علی شده است. مسجد سهله، منتسب به امام زمان و از جمله مشهور ترین مساجد اسلامی محسوب می شود.

با رزرو هتل در نجف، علاوه بر اماکن فوق، می توانید به آثار تاریخی و باستانی زیر نیز سر بزنید. آرامگاه شیخ طوسی، که بنیان گذار حوزه علمیه نجف است در نزدیکی حرم حضرت علی قرار دارد. قبر حضرت آدم و حضرت نوح، بر طبق روایات، اعتقاد بر این است که آرامگاه این دو پیامبر نیز در شهر نجف است. قبرستان وادی السلام، بزرگترین قبرستان دنیاست. این مکان بیش از پنج هزار قبر را در خود جای داده است. تعداد زیادی از افراد سرشناس نظیر حضرت هود و صالح، رئیس علی دلواری، قاضی طباطبایی، آیت الله گلپایگانی و غیره نیز در این مکان دفن شده اند. برج نمرود، از آثار باستانی نجف است. بر طبق روایات معتقدند که به آتش انداختن حضرت ابراهیم از این مکان بوده است. ایوان العلما، محل به خاکسپاری تعدادی از علمای بزرگ که در قسمت شمالی حرم امام علی قرار دارد.

بهترین هتل های نجف

شهر نجف که از شهرهای بزرگ و مسافرخیز عراق است، هتل های لوکس و پرستاره فراوانی را در خود جای داده است. توضیح و بیان مشخصات تک تک آن ها مقدور نیست. به همین دلیل در زیر دو نمونه از بهترین هتل های نجف را به شما معرفی می کنیم. با مراجعه به رزرواسیون سیتا می توانید به لیست کامل این هتل ها دسترسی داشته باشید.

هتل قصرالدر نجف: یکی از هتل های چهار ستاره شهر نجف است. قصرالدر که در فاصله دو دقیقه ای با حرم امیرالمؤمنین قرار دارد، نزدیک ترین هتل به این حرم است.

هتل قصر الضیافه نجف: یکی دیگر از هتل های چهار ستاره نجف است که تنها پنج دقیقه تا حرم امیرالمؤمنین علیه السلام فاصله دارد.

ارزان ترین هتل های نجف

سفر به نجف با پرداخت هزینه کم تر بابت رزرو هتل نیز امکان پذیر است. اگر محدودیت بودجه دارید و در عین حال می خواهید هتلی خوب با امکانات مناسبی را رزرو نمائید، می توانید یکی از هتل های ارزران قیمت تر را انتخاب کنید. در زیر ما دو نمونه از آن ها را به شما معرفی می کنیم.

هتل جار الامیر: هتلی چهارستاره و نوساز که در سال ۱۴۰۰ افتتاح شده است. این هتل در خیابان امام زین العابدین نجف واقع شده است و کمتر از ۱۰۰ متر تا حرم امیرالمومنین فاصله دارد.

هتل ارض القداح نجف: یکی از هتل های سه ستاره نجف در نزدیکی حرم حضرت علی است. این هتل مجلل با دکوراسیون زیبا در خیابان شارع الرسول قرار گرفته و حدود پنج دقیقه با حرم فاصله دارد.

اگر از زوار حرم علی بن ابی طالب هستید و می خواهید با اقامت در نجف به این حرم دسترسی داشته باشید، می توانید یکی از هتل های نزدیک به آن را برای اقامت خود رزرو کنید. اکثر هتل های لوکس و باکیفیت این شهر در نزدیکی حرم امام علی و اماکن زیارتی قرار دارند. با مراجعه به رزرواسیون سیتا، علاوه بر مشاهده لیست کامل هتل های نجف، می توانید آن ها را از نظر کیفیتِ خدمات و امکانات رفاهی، لوکیشن و قیمت با یک دیگر مقایسه کنید. در نهایت هتلی مناسب خواست و بودجه خود رزرو نمائید.