ایرانگردیجاذبه های طبیعی

تابستان به کجا سفر کنیم؟

سفر در تابستان می تواند رویایی و جذاب یا عذاب آور و اذیت کننده باشد. این موضوع بستگی به این دارد که شما مقصد مناسبی را برای سفر تابستانه خود انتخاب کنید. گرمای تابستان شاید برای برخی از افراد سخت و آزاردهنده باشد و برای برخی دیگر تهدیدی که به یک فرصت تبدیل می شود. اگر میانه خوبی با مسافرت داشته باشید، تهدید گرمای طاقت فرسای تابستان برای شما یک فرصت است تا به شهرها و مناطق خوش آب و هوا رفته و خاطرات متفاوتی را از تابستان برای خود ثبت کنید. برای سفر در این فصل نیاز به رزرو هتل دارید تا مکانی امن برای استراحت در اختیار داشته باشید. ما در این مطلب پیشنهادات وسوسه کننده ای برای شما داریم؛ پس با ما همراه باشید.

سفر در تابستان، ذخیره خاطرات برای روزهای سرد زمستان

سفر در تابستان و تحمل گرما مطابق سلیقه خیلی ها نیست. آفتاب با تمام قدرتش بر شما می تابد و اصرار زیادی بر برنزه کردن پوست شما دارد. در بعضی مناطق هوا خشک و سوزان است و در برخی مناطق در کنار تابش آفتاب، شرجی و رطوبت هوا راه تنفس ما را می بندد. شاید باور نکنید که در این گرمای بی سابقه کم نیستند مناطقی که با خنکی نسیم پاییز و سرمای ملایم زمستان می توانند حال شما را عوض کنند. نقاطی در ایران و جهان که ما آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر آماده هستید پس به همراه یک لیوان شربت خنک و تگری، رزرواسیون سیتا را در ادامه با مقاصد داخلی و خارجی متنوع همراهی کنید.

اردبیل با یخ های ذوب نشدنی

به عنوان اولین پیشنهاد برای سفر در تابستان و فرار از گرمای طاقت فرسا، ما اردبیل را به شما پیشنهاد می کنیم. شهری بسیار خنک که ۱۵۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و با زمستان های به شدت سرد و تابستان های شدیدا جذاب و معتدل، شما را به یاد کوهستان آلپ می اندازد. یک مقصد سفر دلنشین در تابستان که مملو از چشمه های روان آب معدنی و آبشارهای خروشان و زیباست که در کنار تمام زیبایی های طبیعی خود تاریخی غنی را نیز به شما عرضه می کند. هتل یاکاموز اردبیل برای استراحت در این شهر خنک گزینه بسیار مناسبی است.

سفر در تابستان اردبیل

 

تبریز با خنکی تابستان هایش و طعم خوشمزه ی خوراکی هایش

مقصد بعدی برای سفر در تابستان، تبریز است. خیلی کم پیش می آید تبریز آب و هوای گرم داشته باشد. شما در فصل بهار و تابستان در راحتی و با آسایش کامل می توانید این شهر را زیر پا بگذارید. حتی دیدنی ها و جاذبه های طبیعی این منطقه مانند روستای زیبا و صخره ای کندوان هم فقط در کنار خنکای نسیم روزهای تابستانی، می توانند شما را بر سر شوق آورند.

آب و هوای شهر تبریز در تابستان های گرم، به قدری ملایم و دلنشین است که شما دوست ندارید از آن دل بکنید. مطمئن باشید اگر امکانش را داشته باشید، حتی شب ها را نیز در خیابان ها و کوچه های این شهر زیبا و طبیعت بکر و منحصربه فرد آن به قدم زدن و تفریح می گذرانید. در این سفر از خوردنی ها و غذاهای لذیذ تبریز هم غافل نشوید. برای استراحتی چند در این شهر می توانید هتل لاله پارک تبریز را از سیتا رزرو کنید.

سفر در تابستان ائل گلی تبریز

سفر در تابستان به خرم آباد لرستان

اگر تابحال به خرم آباد لرستان سفر نکرده اید، برای فرار از گرمای طاقت فرسای شهر خودتان هم که شده، امسال به این منطقه سفر کنید. خرم آباد همیشه آب و هوای مطبوعی داشته و به دلیل موقعیت مکانی خاصی که دارد از طبیعت رویایی و شدیداً بکری برخوردار است. اگر برای سفر در تابستان خرم آباد را انتخاب کنید، مطمئن باشید که در سال های بعد نیز به محض گرم شدن هوا عازم این شهر خواهید شد.

اینجا همان نقطه از ایران است که زاگرس سرافراز با گونه های متعدد گیاهی و جانوری به پیشواز شما می آید. ضمن اینکه آب و هوای این منطقه در فصل تابستان به قدری دلنشین است که دل کندن از آن برای شما تقریبا غیرممکن خواهد بود. البته جای هیچ نگرانی نیست، چون شما بدون شک سال آینده نیز مهمان خرم آبادی های مهربان هستید. برای یک استراحت دلچسب و دلپذیر هتل شاپور خواست خرم آباد را رزرو کنید تا خیالتان از بابت مکانی برای آرامش، راحت باشد.

سفر در تابستان خرم آباد لرستان

سنندج کردستان برای گرمای قلب‎های مهربان

مقصد بعدی ما برای سفر در تابستان، سنندج کردستان است. این منطقه نیز در آغوش زاگرس قرار گرفته و طبیعت آن را کمتر در دنیای واقعی خودمان مشاهده کرده ایم. آب و هوا فصل تابستان در سنندج کردستان شما را شیفته خود می کند. اینجا خبری از گرمای هوا نیست. هرچه هست نسیم خنک و سرمای لذت بخش صبح و نیمه شب است.

این منطقه هم تاریخ غنی و پرباری دارد، هم آب و هوایی که تا به حال مانند آن را در هیچ کجای دنیا تجربه نکرده اید. جاذبه های تاریخی سنندج نیز مانند سایر شهرهای ایران دیدنی و جذاب هستند. توصیه می کنیم که اگر به سنندج رفتید، برای لمس خُنکای هوا در چله تابستان حتماً به روستای پالنگان بروید که در مرز کرمانشاه و کردستان قرار گرفته است. یک روستای پلکانی با فاصله 2 ساعت از سنندج که یکی از زیباترین مقاصد مسافران در فصل گرم تابستان به حساب می آید.

سفر در تابستان روستای پالنگان

 

ماسال گیلان و قطعه به جا مانده از زمستان در تابستان

این مقصد را برای سفر در تابستان از دست ندهید. فصل تابستان در شمال ایران بدون شک طرفداران زیادی دارد. اما ماسال گیلان همان قطعه زمستانی به جا مانده در دل تابستان است که می تواند ناخودآگاه ورق را برگرداند. ما می دانیم که زیبایی های منطقه ماسال گیلان توصیف ناپذیر است. البته در دو ماه تیر و مرداد به دلیل بالا بودن شرجی هوا بهتر است که به ماسال سفر نکنید. اما این قسمت از گیلان برای شهریور ماه مانند سفر زودهنگام به زمستان، در تابستان است. درهرحال اگر به هر دلیلی دو ماه اول تابستان را از دست دادید و حالا فقط در شهریور ماه فرصت سفر دارید، بهترین پیشنهاد برای شما ماسال در گیلان است. برای چند روز اقامت خود در این شهر زیبا می توانید هتل راتینس ماسال را رزرو کنید.

سفر در تابستان ماسال گیلان

سفر در تابستان به کوهرنگ هزار رنگ

منطقه کوهرنگ در چهار محال و بختیاری، همان منطقه سراسر خنک و زمستانی است که آب معدنی های آن را همیشه در فصل تابستان و گرمای طاقت فرسای خیابان ها به دست گرفته و نوش جان می کنیم. این منطقه هر ساله توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند و هوای خنک و طبیعت کشف نشده و شگفت انگیزی دارد که در کنار چشمه های متعدد آب معدنی، می تواند تابستان شما را به شدت خاطره انگیز و جذاب کند. جالب است بدانید که ۱۰ درصد آب کشور ایران از منطقه کوهرنگ و چشمه های مختلف آب معدنی آن تامین می شود. اگر به کوهرنگ سفر کردید، حتماً سری هم به دشت زیبای لاله های واژگون بزنید و گذر از منطقه حفاظت شده قیصری را هم فراموش نکنید.

سفر در تابستان چشمه کوهرنگ

ماسوله پلکانی با خنکایی از بهشت

کمتر کسی را می توان پیدا کرد که نام ماسوله گیلان را نشنیده باشد. این منطقه برای سفر در تابستان یکی از خوش آب و هواترین مناطق به حساب می آید. زمستان هایی به شدت پر برف دارد و به همین دلیل تابستان های آن هم خنک و جان افزاست. طبیعت زیبای ماسوله در کنار خانه هایی که پشت بام هر کدام حیاط خانه دیگر است، زیبایی چشم نوازی دارد که به این راحتی نمی توان از آن گذشت. تمام پشت بام ها و کف حیاط ها در این منطقه با گل ها و گیاهان تزیین شده اند و در کنار آب و هوای متفاوت و خاصی که در این منطقه وجود دارد، شما جز شکوه و زیبایی چیز دیگری نخواهید دید. علاوه بر طبیعت و زیبایی های طبیعی این منطقه، دیدنی های تاریخی و سوغاتی های جذاب ایرانی را نیز می توانید در سفر خود به این منطقه تهیه کنید.

سفر در تابستان ماسوله گیلان

شهرکرد برای زمستان های بی پایانش

شاید باور نکنید اما اگر مقصد شما شهرکرد در چهارمحال و بختیاری است، باید بدانید که تابستانی معتدل و خنک در انتظار شما است. این منطقه در غرب ایران زمستان های بسیار سردی داشته که تحمل آن برای هر کسی ممکن نیست. به همین دلیل است که اگر در زمستان به این شهر سفر کردید، بدون شک پشیمان خواهید شد. اما این سرما فقط به زمستان ختم نشده و در تابستان نیز همچنان ادامه دارد و بر اثر تغییرات آب و هوایی با شدتی کمتر و با خنکایی ملایم تر و دلنشین تر خود را نشان می دهد.

این سرما و برف های آب شده در منطقه شهرکرد، طبیعتی بسیار متفاوت، سرسبز، شاداب و همواره زنده را در این منطقه فراهم کرده اند. زیبایی های طبیعی و جاذبه های شهرکرد در کنار تاریخ پرفراز و نشیب و فرهنگ غنی آن سبب شده که این ناحیه به یک مقصد سفر جذاب در تابستان برای لمس نزدیک زمستان، تبدیل شود. اگر می خواهید در اقامتگاهی عالی سکونت داشته باشید پیشنهاد ما رزرو هتل پارسیان آزادی شهرکرد است.

آلاشت با چهار فصل زمستانی اش

مازندران همیشه خوش آب و هوا بوده و همیشه برای سفر در تابستان بهترین گزینه محسوب می شود. حالا ما شما را به آلاشت می بریم، با طبیعتی شگفت انگیز و آب و هوایی متفاوت که گویی بر روی کره زمین وجود ندارد. هرچه بیشتر ارتفاعات آلاشت را در پیش بگیرید با هوایی سردتر و زمستانی تر روبرو می شوید. تفاوتی نمی کند که در ابتدای تابستان هستید یا در میانه این فصل! آلاشت همیشه زمستانی است. از دیگر زیبایی های آلاشت مازندران در کنار نسیم خنکی که همیشه صورت شما را نوازش می کند، می توان به جاده ای اشاره کرد که بعد از طی کردن پیچ و خم هایش شما را به دریایی از ابرها می رساند. همچنین ناگفته نماند که روستای آلاشت در فهرست آثار ملی هم به ثبت رسیده است.

آلاشت

تابستان را به راحتی به پاییز تبدیل کنید

تابستان گرمای طاقت فرسایی دارد و تحمل آن دشوار است؛ البته هر فصل زیبایی های خود را دارد اما در سال های اخیر کره زمین به دلایل مختلف در حال گرم تر شدن است و همه ی ما به دنبال فرار از گرما و پناه بردن به منطقه ای خوش آب و هوا برای استراحت هستیم. در این مطلب ما سعی داشتیم تا با داشتن پیشنهادهایی طلایی شما را با مناطق و شهرهای مناسب برای سفر در تابستان آشنا کنیم تا بتوانید لذت سفری خاطره انگیز را در این فصل گرم تجربه کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا