سیتا، سفری لذت بخش با انتخابی بهتر

پشتیبانی

رزرو گروه هتل های مهر

از تا

4 هتل یافت شد

گروه هتل های مهر دارای هتل های تاریخی و سنتی هستند که طرفداران خاص خود را دارند. اگر می خواهید اقامتی متفاوت و به یاد ماندنی را در شهر زیبای یزد تجربه کنید باید اقامتگاه های مهر را رزرو کنید. مدیرعامل این مجموعه هتل ها محمد حسین محتاج اله است که به اشتغال جوانان و احیای بناهای تاریخی و استفاده از آن ها به عنوان هتل اعتقاد دارد. برای احیا و مرمت بناهای این گروه هتل ها، 250 نفر مشغول بوده و اکنون پس از بهره برداری، بیش از 150 نفر در تمامی این هتل ها مشغول به کار هستند. این گروه 4 هتل چهار ستاره و سه ستاره و یک اقامتگاه سنتی یک ستاره دارد. رزرو هتل های یزد، خصوصا هتل های این مجموعه و اقامت در آن ها، حال و هوایی عجیب و متفاوتی را به شما هدیه می دهد. ما در این نوشتار سعی داریم شما را با تاریخچه، امکانات و هر اطلاعات دیگری از این هتل ها که شما به آن نیاز دارید را شرح دهیم.

لیست اقامتگاه های گروه هتل های مهر

گروه هتل های مهر دارای 5 اقامتگاه برای خدمت رسانی به میهمانان عزیز شهر یزد است. این هتل ها بناهای تاریخی مرمت شده ای هستند که در آن معماری های اصیل ایرانی خود نمایی می کنند. هتل آنتیک ملک التجار یزد، هتل موزه فهادان یزد، هتل سنتی مهر یزد، هتل تاریخی لب خندق یزد و اقامتگاه سنتی شاه ابوالقاسم یزد از جمله هتل های مجموعه مهر است. این هتل ها به طور کامل بازسازی شده اند و مکان مناسبی برای یک اقامت دلنشین و خاطره انگیز هستند. در ادامه جزئیات بیش تری از این هتل ها در اختیار شما قرار می دهیم. پس با ما همراه باشید.

هتل آنتیک ملک التجار یزد

این اقامتگاه، اولین هتل خشتی در جهان است. هتل آنتیک ملک التجار یزد در سال 1379 به بهره برداری رسید و نهایتاً در سال 1393 مورد بازسازی قرار گرفت. این هتل در ابتدا خانه یکی از تجار یزد به نام حاج علی عسکر شیرازی بوده است. هشتی شش ضلعی، بخش زمستانه، بخش تابستانه، قسمت شاه نشین و حوض بزرگ از بخش های مختلف هتل ملک التجار است. همچنین چندین راهروی زیرزمینی در این بنا ساخته شده است که قسمت های مختلف ساختمان را به یکدیگر مرتبط می‌کنند. این هتل 8 نوع اتاق برای ظرفیت ها و سلایق متفاوت دارد که به محوطه بسیار زیبای هتل دید دارند. امکاناتی همچون رستوران، کافی شاپ، چایخانه سنتی، جکوزی، خدمات پزشکی، صرافی و... برای استفاده و راحتی میهمانان در این هتل تدارک دیده شده است. هتل ملک التجار به جاذبه هایی مانند بادگیرها، باغ دولت آباد، خانه لاری ها، موزه آیینه و روشنایی نزدیک است.

هتل موزه فهادان یزد

این هتل از گروه هتل های مهر است که به عنوان اولین هتل موزه ایران شناخته شده و در آثار تاریخی ثبت شده است. هتل موزه فهادان در خانه تاریخی تهرانی ها بنا شده و گنجینه های مختلف تاریخی در آن وجود دارد. این هتل در سال 1381 بنا شد و نهایتاً در سال 1384 مورد بازسازی قرار گرفت. هتل موزه فهادان در 2 طبقه خود 30 اتاق و 75 تخت دارد که در این اتاق ها وسایل آرامش و آسایش میهمانان فراهم شده است. امکاناتی مانند رستوران، پارکینگ، کافی شاپ، چایخانه سنتی، صندوق امانات، خدمات تور، اینترنت و... برای میهمانان عزیز تدارک دیده شده است. زندان اسکندر، خانه لاری ها، بازار خان و بادگیرها از جمله جاذبه های نزدیک به این هتل هستند.

هتل سنتی مهر یزد

از دیگر اقامتگاه های گروه هتل های مهر می توان به هتل سنتی مهر یزد اشاره کرد. این اقامتگاه زیبا در خانه خشتی زرگر یزدی بنا شده و دارای حیاط اصلی، نارنجستان، بادگیرهای بلند، تالار بزرگ، سرداب فعال و هشتی است. لازم به ذکر است این خانه در آثار تاریخی ایران ثبت شده و مدال افتخار یونسکو را دریافت کرده است. این هتل در سال 1394 بازسازی شد و در 3 طبقه، 27 اتاق و 70 تخت را برای اقامت در دسترس میهمانان قرار داد. رستوران، کافی شاپ، سالن بیلیارد، چایخانه سنتی، خدمات پزشکی، پارکینگ و... از جمله امکاناتی است که می توانید در این هتل استفاده کنید. بازار خان، بازار زرگرها، بازار پنجعلی، خانه لاری ها، زندان اسکندر و بادگیرها از جاذبه های دیدنی نزدیک هتل سنتی مهر یزد است.

هتل تاریخی لب خندق یزد

هتل لب خندق یزد تنها اقامتگاه از گروه هتل های مهر است که در دوران قاجاریه بنا شده است. این هتل در خانه تاریخی طیبی ساخته شده و در سال 1389 مورد مرمت قرار گرفت. این هتل تاریخی در 2 طبقه، 11 اتاق و 24 تخت آماده خدمت رسانی به میهمانان است و امکاناتی همچون کافی شاپ، چایخانه سنتی، خدمات تور، گشت نیم روزی و... دارد. خانه لاری ها، مجموعه و بازار خان، زندان اسکندر، باغ دولت آباد، بادگیرها، آب انبار شش بادگیری، موزه آیینه و روشنایی، بازار زرگرها، بازار پنجعلی، بازار شاهزاده فاضل از جمله جاذبه ها و مراکز نزدیک به این هتل زیبا هستند.

اقامتگاه سنتی شاه ابوالقاسم یزد

این اقامتگاه در سال 1398 در کوچه شاه ابوالقاسم و در میان بافت قدیم یزد (مربوط به دوران قاجاریه) بنا شده است و در حال حاضر نوسازترین اقامتگاه از گروه هتل های مهر محسوب می شود. اقامتگاه سنتی شاه ابوالقاسم یزد در 2 طبقه خود، 16 اتاق و 34 تخت دارد که این این اتاق ها به محوطه خاص این اقامتگاه دید دارد. رستوران، چایخانه سنتی، گشت نیم روزی، خدمات پزشکی، اینترنت و... از جمله امکانات این اقامتگاه زیباست. از این هتل تا بقعه دوازده امام، صفائیه، زندان اسکندر، خانه لاری ها و... می توانید دسترسی راحتی داشته باشید.

گروه هتل های مهر از ابتدا تا بحال سعی کرده اند بهترین خدمات را به میهمانان خود ارائه دهند. شما می توانید تمامی این هتل ها را در رزرواسیون سیتا جستجو کرده و پس از مشاهده لیست اتاق ها و تصاویر، یکی از آن ها را بر اساس تعداد همراهان و سلیقه خود، به راحتی رزرو کنید.